Sekcja MiniJUDO dla maluszków - Zapisy 2011-2012

Wpisany przez Administrator
niedziela, 09 października 2011 10:31
PDF Drukuj Email

Prowadzimy zapisy do sekcji MINIJUDOSekcja Mini Judo dla dzieci od 3 lat UKS Akademia Judo RzeszówNajmłodsi adepci judo w Rzeszowie na zajęciach"MINI JUDO" 3,4 latki w UKS Akademii Judo Rzeszów.Najmłodsi adepci judo ćwiczą na sali wyścielonej matą do judo i tak zabezpieczonej, żeby uchronić maluchy przed urazami.Dzieci w wieku 3-4 lat zawsze były odsyłane z zajęć dla starszaków z kwitkiem.

Grupa mini judo udowadnia, że już w tym wieku można uprawiać sport.

 

Marcin Paśko - trener grupy Minijudo Akademia Judo Rzeszów

Najmłodszy adept judo w naszej Akademii to Igor, który ma 2 latka i 9 miesięcy i świetnie sobie radzi na zajęciach.

Podczas zajęć dzieci uczą się i doskonalą naturalne odruchy, wzmacniają swoje organizmy poprzez ćwiczenia i elementy gimnastyczne (przewroty itp), ćwiczenia z mocowaniem. Uczą się także upadać, co w wieku, w którym poznają świat, pozwoli im uniknąć złamań stłuczeń oraz otarć.

Judo ćwiczy charakter. Rozwija je poprzez:
1. Etykietę i stabilność emocjonalną.

2. Dziecko przekonuje się, że aby dojść do czegoś, poprawnie wykonać technikę, czy osiągnąć wynik sportowy, należy wiele razy powtarzać to samo ćwiczenie.

3. Dzięki judo dzieciaki uczą się określać kierunek działania. Powinny wiedzieć, co robią i dlaczego.

4. Etykieta judo, wszystkie ukłony, przywitania i pożegnania – uczy szacunku dla drugiej osoby. Nigdy nie wiadomo, w czym nasz przeciwnik jest lepszy. Nie wiemy, w jakiej sytuacji i kiedy spotkamy się z nim ponownie.

5. Judo uczy stabilności emocjonalnej – tego, że sensowniej jest z dystansem spojrzeć na problem niż poddawać się chwilowym emocjom.

Zapraszamy wszystkich rodziców z dziećmi do przyjścia zapoznawczego na zajęcia. W tym celu prosimy umawiać się na telefon pod numer +48 506 803 963 lub drogą mailową

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , wypełniając formularz zgłoszenia FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Judo sportem dla mojego dziecka ? - Artykuł UKS AKADEMII RZESZÓW

Poprawiony: poniedziałek, 10 października 2011 08:50